نمایشگاه بین المللی جنوب شرق کرمان

گزارش نمایشگاه ها


مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین اللمللی جنوبشرق: نمایشگاه معدن کرمان مطرح‌ترین نمایشگاه در کشور است

مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین اللمللی جنوبشرق گفت: خدا را شاکریم که بعد از چهار ماه تعطیلی میزبان هشتمین نمایشگاه معدن ، صنایع معدنی ، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته هستیم و در کنار این نیز ، ششمین نمایشگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی نیز گشایش یافت.

مهندس امیرحسین سعید ادامه داد: این نمایشگاه به‌عنوان محرک اقتصادی می تواند نقش به سزایی در توسعه اقتصادی، بدون وابستگی به نفت داشته باشد.

وی گفت: نمایشگاه بین المللی جنوبشرق در نظر دارد تا با فراهم کردن فضای مناسب نمایشگاهی و برگزاری نمایشگاههای تخصصی در راستای توسعه و آبادانی استان کرمان قدم بردارد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی جنوبشرق ادامه داد: ما بر این باوریم که نمایشگاه بین المللی جنوبشرق می تواند محور توسعه اقتصادی استان باشد.

وی گفت:استان کرمان با تنوع معادن مختلف از جمله مس در سرچشمه رفسنجان و شهربابک ، ذغال سنگ در زرند و کوهبنان و راور ، سنگ آهن در سیرجان و زرند ، کرومیت در اسفندقه و سوغان و فاریاب و همچنین ماده معدنی تیتانیوم در جنوب استان به لحاظ حجم ، تنوع ذخایر ، میزان استخراج ،  ارزش افزوده و تاثیر در تولید ناخالص رتبه نخست کشور را دارد.

سعید ادامه داد: مجموع این ظرفیت ها کافی است تا این استان میزبان صنایع معدنی ، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و همچنین نمایشگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی باشد.

وی گفت: با این پتانسیل ، افتخار دارم اعلام کنم که نمایشگاه معدن کرمان مطرح‌ترین نمایشگاه در کشور است.

سعید گفت: این نمایشگاه از یکم تا چهارم تیرماه در وسعتی به میزان 7 هزار متر و تعداد 105  شرکت داخلی و نماینده های بین المللی میزبان علاقمندان بخش صنعت و معدن از سراسر کشور است و آخرین دستاوردهای خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی با نظارت نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی کرمان به نمایش خواهند گذاشت.در تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ توسط : نمایشگاه جنوبشرق
شناسه خبر : 74